- ZZP / Freelance
- 98,00
- 24 uur pw, 3 mnd
Projectleider Strategisch Vastgoed

Functie omschrijving
De opdracht Speerpunten 2025:
-
De vervulling van de in het collegeprogramma opgenomen taakstelling op gemeentelijk vastgoed.
-
Het gelijk optrekken met het voorzieningenvraagonderzoek, fase 2 (kwalitatief onderzoek) van team Gebiedsontwikkeling.
-
Het opstellen en laten vaststellen van een gemeentelijk vastgoedprogramma, waarin ook de verduurzamingsplicht is opgenomen.
Ad 1. Het college heeft een taakstellende bezuiniging voor ogen op het gemeentelijk vastgoed. Hiervoor is een Plan van Aanpak opgesteld dat bestaat uit 5 stappen. Bijgaand het overzicht en de planning van dit stappenplan:
Actie: Onderwerp: Gereed:
-
Inventarisatie vastgoedobjecten Q1-2025 (januari in de basis gereed en vanaf februari aan te vullen en actueel te houden)
-
Staat van onderhoud vastgoedobjecten (via nulmetingen) Q2 2025
-
Actualiseren MJOP’s en MJIP’s Q2 2025
-
Verduidelijking financiën achter gemeentelijk vastgoed stapsgewijs (budgettering, facturering en openstaande kredieten) Q2 2025
-
Kansen en waarden (VVO fase 2 obv beleid, normstelling en participatie, taakstelling obv waarden per pand) Q2 2025
Behandeling in college Juni 2025
Presenteren afwegingskader aan de gemeenteraad Raadscyclus september 2025
Politiek/bestuurlijk: beraadslagingen besluitvorming Raadscyclus oktober 2025
Start uitrol en effectuering van besluitvorming Start vanaf oktober 2025
Deze planning staat vanwege de druk vanuit aanverwante onderwerpen zoals de onderwijshuisvesting, het aspect cultuur en de sport, de bewerkelijkheid van aangehaalde stappen uit het stappenplan voor de taakstelling en de afhankelijkheid daarbij van derden (zowel intern als extern) onder druk. Desalniettemin vinden wij het van het grootst mogelijke belang om zo spoedig als maar mogelijk en zo degelijk als maar mogelijk de basisinformatie te kunnen aanreiken voor politiek bestuurlijke beraadslaging en het maken van de keuzen ter effectuering van de taakstelling. Dat maakt dat dit werkpakket wordt vervat in een projectopdracht en daarmee uit de setting van regulier werk wordt gehaald.
Ad 2. Het voorzieningenvraagonderzoek bestaat uit 3 delen: het kwantitatief onderzoek, het kwalitatief onderzoek, en de plaatsing van delen 1 en 2 binnen beleid, normstelling en mogelijkheden (bestaand en binnen ruimtelijke ontwikkelingen). Ambtelijk trekker van dit onderzoek is één van onze vaste Projectleiders van team Gebiedsontwikkeling. Met haar zal in dit kader in duo-verband moeten worden samengewerkt. Het aandeel van de Projectleider Strategisch Vastgoed is inhoudelijk van aard, ook in relatie met het Sociaal Domein.
Ad 3. Het vastgoedplan/programma zal hetzij gelijktijdig, hetzij direct daarna moeten worden opgesteld en ultimo 2025 in route moeten worden gebracht. Daaronder zullen de uitkomsten van de kernvoorzieningenvraag uit het voorzieningenvraagonderzoek, de uitrol van de taakstellende bezuiniging op gemeentelijk vastgoed en de verduurzamingsopgaven (en routekaarten) vallen. Samenwerking met beheer vastgoed en team duurzaamheid is dan van groot belang.
De opdrachtgever(s)
Een gemeente waar een hoogwaardige dienstverlening richting onze inwoners, ondernemers en bezoekers, hoog in het vaandel staat. Onze medewerkers nemen verantwoordelijkheid, pakken eigenaarschap en ondernemen actie. Onze toegevoegde waarde vertaalt zich in zowel werken mét als vóór de inwoners om samen tot de beste resultaten te komen. Wij betrekken onze inwoners actief bij onze plannen en geven ruimte aan hen om zelf initiatieven te nemen. Wij werken met ruim 240 toegewijde collega’s in vier domeinen integraal samen aan diverse opgaves en thema’s zoals die vanuit de samenleving op ons afkomen. Binnen het programma werken we met een ambtelijk en bestuurlijk opdrachtgever.
Functie eisen
- Je hebt een relevante afgeronde HBO- of WO-opleiding, bijvoorbeeld planologie, bouwkunde, bestuurskunde, vastgoed, en/of stedenbouw.
- Je hebt ruime kennis en ervaring van en met grondexploitaties, samenwerkings- en anterieure overeenkomsten, ruimtelijke ordening en vastgoedontwikkeling.
- Je bent in staat om projecten en mensen verder te brengen in verschillende fases van de projectontwikkeling en de functieontwikkeling.
- Je zorgt voor de belangen van de gemeente in onderhandelingen, met het (eind)doel voor ogen in relatie tot de gemeentelijke en maatschappelijke belangen.
- Als senior projectleider gebiedsontwikkeling ben je ondernemend en een verbinder, met integrale samenwerking met andere disciplines binnen de gemeente als vanzelfsprekend.
- Je hebt overtuigingskracht, communicatieve vaardigheden en inlevingsvermogen, waarmee je draagvlak creëert voor jouw projecten.
- Je hebt aantoonbaar een goed gevoel voor ambtelijke en bestuurlijke verhoudingen, omgevingsmanagement en participatie.
- Je beweegt makkelijk in een zelforganiserende, relatief kleine gemeente.
- Je hebt aantoonbare uitgebreide ervaring in vergelijkbare ambtelijke organisaties en een bestuurscultuur die typerend is voor kleine gemeenten.
- De aangeboden kandidaat gaat akkoord met detachering.
Extra info
- Startdatum 1-5-2025
- Einddatum 1-8-2025
- Aantal uur per week 24,00
Locatie
Publicatiedatum
Publicatie eindigt
Contactpersoon
Van loondienst naar zelfstandiger?
Ben je nog in vaste dienst, maar je wilt als zzp' er voor jezelf beginnen? Spannende beslissing! Wij helpen je graag bij de overstap van een vaste baan naar een zzp, freelance, interim of detachering opdracht!