Kwartiermaker nieuwe aanpak multiproblematiek

Nieuw

Functie omschrijving

Utrecht heeft jou nodig!

Het Utrechtse jeugdhulpstelsel is ingericht om hulp aan gezinnen zoveel mogelijk buurtgericht te kunnen bieden. We merken dat het juíst bij gezinnen waarin veel verschillende problemen (multiproblematiek) spelen, lastig is om de hulp te organiseren vanuit de eigen organisaties in de wijk (vanwege buiten kantooruren, gevraagde intensiteit, complexiteit e.d.). De hulp aan deze gezinnen is op dit moment te zeer versnipperd (deels uitgevoerd door onderaannemers), wat regievoering moeilijk maakt en samen dragen van de complexiteit niet ten goede komt. In dit project willen we door te doen een nieuw aanpak ontwikkelen voor gezinnen waarin multiproblematiek speelt, die past binnen de Utrechtse context.

Maatschappelijke Ontwikkeling (+/- 165 FTE) ontwikkelt samen met inwoners en maatschappelijke organisaties het beleid voor het sociaal domein en is vaak opdrachtgever voor de uitvoering maar ook ondersteuner, partner of aanjager. Bij Maatschappelijke Ontwikkeling bieden we je een inspirerende, collegiale werkomgeving. Zorg, jeugdzorg, onderwijs, asiel, inburgering, inclusie, sport en samenleving zijn de onderwerpen waaraan wij werken.

Opdrachtomschrijving:
  • Vormgeven van dit project (incl. benodigde structuur/ afstemming)
  • Analyse van 5 gezinnen (verklarende analyse, inzet tot nu toe)
  • Verkenning elders in het land, wat leidt tot een concept aanpak/werkzame elementen
  • Aansturen van projectteam (welke deze 5 gezinnen volgt en mandaat heeft om vanuit de organisatie in te zetten wat nodig is)
  • Knelpunten agenderen in de stuurgroep/ voorzitten van de stuurgroep
  • Schrijven van kort rapport met opbrengsten, kansen, knelpunten etc.
  • Organiseren leerbijeenkomst waarin geleerde wordt gedeeld en vooruit wordt gekeken naar toekomst

Er is al een verkenning met de partners gedaan op wat vermoedelijk nu niet helpend is/ wat maakt dat het niet altijd lukt om de hulp goed vorm te geven. In dit project en als kwartiermaker maak je de vertaalslag van denken naar doen. In het zetten van deze stappen is het belangrijk alle partners mee te krijgen en samen te leren.

Je werkt autonoom, waar mogelijk met eigen middelen en richt je werkzaamheden naar eigen inzicht in. Er is geen sprake van leiding en toezicht door een leidinggevende. De beoordeling van de werkzaamheden vindt plaats op basis van het resultaat van de werkzaamheden.

Resultaat van de opdracht
Deze opdracht kan worden afgerond als het volgen van de 5 gezinnen is afgerond en geleerde lessen zijn gedeeld. Dit resulteert in een kort rapport met daarin bevindingen. De uitkomsten worden in een stadsbrede bijeenkomst gedeeld, waarin ook vooruit wordt gekeken naar de toekomst (hoe willen we verder met de opbrengst?).

Omschrijving kandidaat

Jij bent/hebt:
  • Minimaal 3 jaar ervaring met samenwerkingsvraagstukken tussen partijen in het sociaal domein;
  • Aantoonbare ervaring met het begeleiden van complexe verandertrajecten binnen de jeugdhulp/sociaal domein waarbij meerdere stakeholders met verschillende belangen betrokken zijn;
  • Bij voorkeur ervaren met het werken met aanbieders op basis van gelijkwaardigheid/vanuit partnerschap’ (aansluitend bij Utrechts model).
  • Bij voorkeur ervaring met gezinnen die te maken hebben met multiproblematiek;
  • In staat om de uren flexibel in te zetten gedurende de week, naar wat nodig is voor de werkzaamheden.

Functie eisen

  • Je bent in staat om de uren flexibel in te zetten gedurende de week naar wat nodig is voor de werkzaamheden

Wensen

  • Je hebt minimaal 3 ervaring met het samenwerkingsvraagstukken tussen sociaal domein partijen in relatie tot de gemeente
  • Je hebt aantoonbare ervaring met het begeleiden van complexe verandertrajecten binnen de jeugdhulp/sociaal domein waarbij meerdere stakeholders met verschillende belangen betrokken zijn.
  • Je hebt bij voorkeur ervaring met gezinnen die te maken hebben met mutliprolematiek
  • Geef een voorbeeld van een complex verandertraject binnen de jeugdhulp of het sociaal domein waarin je meerdere stakeholders met verschillende belangen hebt begeleid? Wat was hierin jouw rol en welke stappen heb je ondernomen? Licht kort en bondig toe
  • Kijkend naar de inhoud van de opdracht en de gevraagde competenties, op welke manier sluit jouw ervaring en expertise hierop aan? Beschrijf dit kort en bondig.

Competenties

Verder herken je je in de volgende competenties/vaardigheden:
  • Resultaatgericht: je signaleert uitdagingen en toont commitment en zelfstandigheid op het realiseren van de gestelde doelen. Je bent daarnaast in staat de vertaalslag te maken van strategie en ideeën naar concrete uitvoering.
  • Omgevingsbewustzijn: je bent je bewust van de belangen en perspectieven vanuit verschillende belanghebbenden, zeker ook van die uit de praktijk en de huidige markt, politiek/bestuurlijke veld en andere beleidsterreinen en afdelingen binnen de gemeente. Je neemt deze mee in de afwegingen rondom je dagelijkse werkzaamheden en weet hier adequaat op in te spelen.
  • Samenwerken: constructieve bijdragen leveren een gezamenlijk resultaat. Je levert deze bijdrage ook wanneer de samenwerking een onderwerp betreft dat niet van persoonlijk belang is of wanneer het over de sfeer en de relaties binnen de groep of het team gaat. Je biedt duidelijkheid over rollen en taakverdeling en stuurt hierop.
  • Verandermanagement & Coaching: je beschikt over sterke veranderkundige vaardigheden en weet veranderprocessen effectief te begeleiden. Kan stakeholders actief betrekken, hen meenemen in de aanpak en hen coachen gedurende het verandertraject om draagvlak en succesvolle implementatie te realiseren.
  • Communicatiekracht: (eigen) ideeën, meningen en feiten op heldere, begrijpelijke en overtuigende wijze overbrengen. Waarbij aandacht is voor de balans tussen verschillende belangen, meningen en ideeën.

Als gemeente Utrecht geloven wij dat een diverse organisatie zorgt voor meer innovatie, creativiteit en een betere samenwerking. Om die reden streven wij ernaar om een zo’n inclusief mogelijke organisatie te zijn. Ben je benieuwd hoe wij dat doen? Lees dat op deze pagina.

Extra info

  • eriode: Zsm/van 01-04-2025 tot 31-12-2025 (9 maanden) met mogelijke opties tot verlenging
  • Belasting: 20 uur per week gemiddeld

Goed om te weten:
Gesprekken zijn gepland op 10 april. Wij nemen contact op indien je wordt uitgenodigd voor een gesprek. Dit kan of fysiek of digitaal plaatsvinden.

Hybride werken is mogelijk maar in afhankelijk van wat afspraken vragen. Je zal veelal op locatie bij partners in de stad zijn of op het Stadskantoor.

Locatie

Utrecht

Publicatiedatum

26.03.2025

Publicatie eindigt

03.04.2025

Contactpersoon

Sen

Van loondienst naar zelfstandiger?

Ben je nog in vaste dienst, maar je wilt als zzp' er voor jezelf beginnen? Spannende beslissing! Wij helpen je graag bij de overstap van een vaste baan naar een zzp, freelance, interim of detachering opdracht!