Bedrijfsleider

Nieuw

Functie omschrijving

Vervanging bedrijfsleider interne geneeskunde, reumatologie, MDL, nefrologie, gyneacologie, kindergeneeskunde, Rhena,dialysecentrum, RBC en oncologie.

Als bedrijfsleider geef je op bevlogen wijze leiding aan meerdere resultaat verantwoordelijke eenheden (RVE) binnen ons mooie ziekenhuis. Daarnaast ben je verantwoordelijk voor diverse strategische projecten die allen een directe link hebben met onze strategie en de regio samenwerking. Je bent gericht op integratie en samenwerking, draagt de ontwikkelingsgerichte cultuur uit en neemt hierin verantwoordelijkheid. Samen met de medisch managers van jouw eenheden (duaal management) leg je verantwoording af aan de Raad van Bestuur. Kortom, dit is een baan met veel verantwoordelijkheid én een baan waarin jij het beste van jezelf kunt laten zien.

Bedrijfsleider bij het Albert Schweitzer ziekenhuis; hoe zou jij het doen? Door interne verschuivingen is er een vacature ontstaan voor een DIRECTEUR ZORG (intern en hierna te noemen: bedrijfsleider)

Wat ga je doen? De slogan van onze ziekenhuisstrategie luidt ‘onze zorg gaat altijd door!’. Een mooi streven, wat wij willen realiseren door ons te richten op vier pijlers; de gezonde medewerker, de gezonde patiënt, de gezonde organisatie en de gezonde omgeving. Met leiderschap vanuit de kernwaarden professioneel, met aandacht en bevlogen. Jij krijgt als bedrijfsleider binnen het ASz de belangrijke taak om deze strategie mee vorm te geven en te implementeren binnen het ziekenhuis en jouw eenheden. Jij bent lid van het MT dat integraal verantwoordelijk is voor de aansturing van de ziekenhuisprocessen. Met jouw ervaring in de zorg en doortastende persoonlijkheid ben je van waarde in dit team. Daarnaast vervul je een voorbeeldrol in het ASz en ben je gericht op integratie en samenwerking in brede zin om toegevoegde waarde voor de patiënten van het ASz te realiseren. Je bedenkt creatieve oplossingen om aan de groeiende zorgvraag te voldoen en toont daadkracht om effectief bij te dragen aan de financiële gezondheid van de organisatie. Je zorgt dat de afdelingshoofden hun medewerkers gemotiveerd aan het werk houden en optimaal inzetten. En je bent in staat om ziekenhuis brede projecten te trekken en te bedenken/ontwikkelen eigenlijk; het is meer dan trekken namelijk, je geeft wel echt richting en moet ideeën in projecten kunnen omzetten zodat ze gerealiseerd worden. Je geeft direct leiding aan de verschillende afdelingshoofden (4). In totaal geef je (in)direct leiding aan ca. 110 fte. Verder draag je zorg voor de coördinatie van polikliniek vraagstukken over de RVE grenzen heen. Wat betekent dit voor jouw kernactiviteiten?

Werkzaamheden

  • Je geeft leiding aan de afdelingshoofden van de RVE’s Neurologie, Dermatologie, Allergologie, Urologie en Longgeneeskunde (incl. Slaapwaakcentrum). Je geeft ook direct leiding aan de collega’s van de afdeling Zorgsamenwerking.
  • Je geeft ook direct leiding aan de collega’s van de afdeling Zorgsamenwerking en zorgt met dit team voor optimale samenwerking tussen het ziekenhuis en de verwijzers in de regio
  • Je bent kartrekker voor het Regioplan Waardenland, gaat aan de slag met het belangrijke thema Leefstijl incl. prehabilitatie en PZP én het strategisch project Poli 3.0 is jouw verantwoordelijkheid. Maar dat is niet alles, jij hebt een belangrijke rol bij het richting geven en de uitvoering van de projecten in het chronisch domein van de strategie.
  • Je bent (eind)verantwoordelijk voor een efficiënte personeelsbezetting en het creëren van een aantrekkelijk werk-, begeleidings- en opleidingsklimaat voor de medewerkers, met een positief effect op werktevredenheid en inzetbaarheid.
  • Je initieert en realiseert (in voorkomende gevallen), samen met de medisch managers, (innovatieve) projecten zodanig dat de juiste zorg op de juiste plaats wordt geleverd en de beschikbare capaciteit zo goed mogelijk wordt ingezet.
  • Je geeft vorm en uitvoering aan het tactisch en operationeel beleid door middel van het inrichten van een kort cyclische en efficiënte overlegstructuur, het sturen van de planning en control cyclus, het beheren van budgetten, monitoren van de realisatie van productieafspraken en tijdig ingrijpen indien doelstellingen niet behaald lijken te worden.
  • Je maakt, ondersteunt en faciliteert nieuw beleid gericht op een doelmatige en kwalitatief goede zorgverlening.
  • Je vertaalt externe ontwikkelingen in de markt en de zorgsector in product- en procesinnovatie.
  • Je adviseert de de Raad van Bestuur over de gewenste samenstelling van zorgproducten en samenwerkingsverbanden.
  • Je bedenkt, ontwikkelt en implementeert (strategische) projecten binnen jouw eenheden maar ook eenheid overstijgend.
  • Je zit het overleg voor met alle polihoofden en de polikliniekraad met aan artsenvertegenwoordiging en zorgt met hen voor het stroomlijnen van de polikliniekenprocessen en de veranderkalender.
  • Je deelt samen met de andere bedrijfsleiders consignatiedienst, waarbij je om beurten bereikbaar bent buiten kantooruren. Wat zijn jouw kwaliteiten?

Functie eisen

  • De kandidaat gaat akkoord met detachering
  • Je hebt een afgeronde academische opleiding, bijvoorbeeld bedrijfskunde, geneeskunde of gezondheidswetenschappen.
  • Je hebt ruime leidinggevende ervaring (ook op tactisch niveau) met aantoonbare resultaten.
  • Je hebt bewezen ervaring met het leiding geven aan verandertrajecten.
  • Je bent sterk op bedrijfsvoering, financieel goed onderlegd, ervaring met logistieke processen en capaciteitsplanningen, hanteert een goede balans tussen de zorg voor de patiënt en de financiële en logistieke aspecten van de zorgprocessen.

Wensen:

  • Het is een pré als je ervaring hebt met harmonieuze en constructieve (duale) samenwerking met medisch specialisten.

Competenties

  • Je bent samenwerkingsgericht, weet snel het vertrouwen te winnen bij gesprekspartners door creativiteit, standvastigheid en degelijkheid in strategisch denken, plannen en uitvoeren.
  • Je motiveert, inspireert en stimuleert de medewerkers en biedt mensen perspectief.
  • Je bent resultaatgericht, slagvaardig en hebt een hands-on mentaliteit.
  • Je bent innovatief, gedreven om verbeteringen te realiseren in organisatie en kwaliteit van zorg.
  • Je bent een verbinder en hebt mensenkennis. Je hecht veel belang aan directe contacten om zaken voor elkaar te krijgen en kunt goed samenwerken, ook bij tegengestelde belangen.
  • Je bent organisatiesensitief, integer en diplomatiek, gaat de relatie aan en bereikt doelen door overleg en dialoog.
  • Je kunt snel schakelen in een dynamische en complexe omgeving.
  • Je kunt omgaan met hoge werkdruk en piekbelasting.
  • Je kunt overstijgend en conceptueel denken

Extra info

Startdatum: 24-02-2025
Einddatum: 15-05-2025
Optie tot verlengen: Nee
Aantal uur per week: 36 uur

Locatie

Dordrecht

Publicatiedatum

13.02.2025

Publicatie eindigt

28.03.2025

Contactpersoon

Bruijn

Van loondienst naar zelfstandiger?

Ben je nog in vaste dienst, maar je wilt als zzp' er voor jezelf beginnen? Spannende beslissing! Wij helpen je graag bij de overstap van een vaste baan naar een zzp, freelance, interim of detachering opdracht!