H-manager (Hiërarchisch leidinggevende)

Nieuw

Functie omschrijving

Deze opdracht is ter overbrugging van het langdurig (gedeeltelijk) verzuim van de huidige H-manager van de eenheid ICT. De huidige H-manager is deels beschikbaar en zal ook taken op zich nemen onder regie van en in afstemming met jou.

In je rol als H-manager ICT ben je verantwoordelijk voor een eenheid van ongeveer 70 medewerkers en voer je regie op de in-, door-, en uitstroom van medewerkers. Je begeleidt medewerkers bij hun persoonlijke ontwikkeling en het ontdekken en benutten van hun talenten. Daarbij gebruik je je kennis over wat er nu en in de toekomst in de organisatie nodig is en vertaal je dit voor en met je medewerkers naar: “Wat betekent dit voor jouw functie en competentie- ontwikkeling”. Talentontwikkeling en functionele groei gaan hand in hand en daarom heb je ook de verantwoordelijkheid voor de F(unctionele) sturing die staat voor kennisontwikkeling, rol & gedrag en werkmethodes .


Je werkt nauw samen met de programmamanager ICT en opdrachtnemers aan teamontwikkeling. Je stuurt en coacht de medewerkers en zorgt ervoor dat zij, nu en in de toekomst, goed zijn toegerust voor het realiseren van hun opdrachten.

Werkzaamheden

Jouw werkzaamheden bestaan hiernaast onder andere uit:

  • Strategische personeelsplanning;
  • Het voeren van ontwikkelgesprekken met medewerkers binnen jouw programma;
  • Frequent overleg met programmamanager en opdrachtnemers over bijvoorbeeld programmasturing en teamontwikkeling;
  • Frequent overleg met jouw P&O adviseur;
  • Het voeren van sollicitatie- en selectiegesprekken;
  • Casemanager bij verzuim;
  • Verzuimpreventie.

De opdrachtgever(s)

Zo lever jij jouw bijdrage aan Brabant!

We kunnen onze opdrachten alleen succesvol realiseren als onze professionals de ruimte hebben, als we inzetten op een optimale en brede inzetbaarheid en als we uitgaan van hun talenten en passies. Dan herken je vitale medewerkers. Uiteindelijk levert iedere medewerker binnen de provincie een directe bijdrage aan de maatschappelijke opgaven waar wij als provincie aan werken. Denk hierbij aan de energietransitie, waterveiligheid of stikstof.

Als H-manager is het jouw taak om te zorgen dat iedere medewerker binnen jouw eenheid wendbaar en veerkrachtig is en faciliteer je jouw medewerkers bij hun persoonlijke ontwikkeling en het ontdekken en benutten van hun talenten om zo optimaal bij te kunnen dragen aan de maatschappelijke opgaven van Brabant.


Met wie werk je samen?

Tweehoofdige leiding:

In onze organisatie werken de verschillende programma's aan de realisatie van onze opgaven. Aan het hoofd van ieder programma staat een tweehoofdig duo*: een programmamanager (die gaat over de inhoud van het programma) en een H-manager, die zich richt op de menskant. Samen vormen zij het integraal management van een programma en geven zij leiding aan de mensen in het programma.

*Gezien de omvang van het programma ICT is dit een trio bestaande uit programmamanager ICT en twee H-managers.

Samen met de programmamanager ICT, andere H-manager en de teamleiders (opdrachtnemers) vorm je het managementteam van het programma ICT. Als lid van het MT bewaak je samen de beoogde resultaten (KPI’s) en bekijk je of we op de juiste manier werken om de doelstellingen van het programma te behalen.

Als H-manager werk je vanuit het programma Menselijk Kapitaal. Een jong programma van waaruit H-management en P&O zich gezamenlijk organiseren voor het optimaal faciliteren en organiseren van medewerkers, teams en de organisatie.

Omschrijving kandidaat

We zoeken een ervaren manager.

Iemand die beschikt over ruime ervaring als leidinggevende van veelal hoger opgeleide ICT professionals. Je hebt veel kennis en ervaring met instroom, doorstroom en uitstroom. Je hebt ruime kennis en ervaring met organisatie- en teamontwikkeling binnen grote organisaties. Op je CV staan zowel werkgevers binnen de overheid als ook in het bedrijfsleven. Je kunt gemakkelijk schakelen tussen strategisch, tactisch en operationeel niveau. WO werk en denkniveau. Je bent mensgericht, proactief en resultaatgericht, je kunt uitstekend organiseren, prioriteren en je bent stressbestendig.

Functie eisen

  • Kandidaat beschikt over aantoonbaar WO werk- en denkniveau opgedaan door opleiding en ervaring. Dit blijkt uit CV.
  • Kandidaat beschikt over minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring als leidinggevende van ICT professionals. Dit blijkt uit het CV.
  • Kandidaat heeft ervaring met het leidinggeven aan ICT teams in transitie. Dit blijkt uit het CV.
  • Kandidaat heeft ervaring met het werken als leidinggevende in een overheidsorganisatie. Dit blijkt uit het CV

Wensen

  • Kandidaat beschikt over aantoonbaar WO werk- en denkniveau opgedaan door opleiding en ervaring. Dit blijkt uit CV.
  • Kandidaat beschikt over minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring als leidinggevende van ICT professionals. Dit blijkt uit het CV.
  • Kandidaat heeft ervaring met het leidinggeven aan ICT teams in transitie. Dit blijkt uit het CV.
  • Kandidaat heeft ervaring met het werken als leidinggevende in een overheidsorganisatie. Dit blijkt uit het CV.

Competenties

Bij deze opdracht worden na de eerste selectieronde met een aantal partijen interviews afgenomen. Deze wegen mee in de uiteindelijke beoordeling. Deze interviews worden beoordeeld volgens de hieronder aangegeven criteria.

Tijdens het sollicitatiegesprek zijn de laatste (maximaal) 25 punten toe te kennen. Deze 25 punten worden als volgt verdeeld:


1) De zienswijze en visie op de betreffende functie/werkzaamheden, gerelateerd aan eigen ervaring en visie provincie: maximaal 10 punten.

2) Match met het team (voldoende complementair in kennis en samenwerking): maximaal 5 punten.

3) Competenties zoals verbindend, proactief, resultaatgericht, vernieuwend, organisatievermogen en stressbestendig: maximaal 10 punten.

Bij de provincie gaan we uit van het BYOD (Bring Your Own Device) principe.

Extra info

  • Van 24-2-2025 t/m 30-9-2025
  • Optie verlenging: 2 x 4 maanden
  • Standplaats: 's-Hertogenbosch

We streven er naar om de gesprekken te houden op woensdag 19 februari a.s. in de middag.

Toelichting op rooster: Een werkweek van minimaal 24 uur is bespreekbaar. Er wordt thuis als ook op het Provinciehuis gewerkt. Maandag is een vaste dag waarop verwacht wordt dat je aanwezig bent onder meer voor overleg met de H-managers en dinsdag ook voor overleg managementteam van ICT. Bij de provincie Noord-Brabant zijn we flexibel, en dat verwachten we andersom ook. Het (incidenteel) verrichten van werkzaamheden in de avonden of weekenden kan onderdeel zijn van deze opdracht, en de vergoeding hiervoor wordt geacht in het overeen te komen tarief te zitten. Bij de provincie gaan we uit van het BYOD (Bring Your Own Device) principe.

Locatie

's-Hertogenbosch

Publicatiedatum

04.02.2025

Publicatie eindigt

11.02.2025

Contactpersoon

Bruijn

Van loondienst naar zelfstandiger?

Ben je nog in vaste dienst, maar je wilt als zzp' er voor jezelf beginnen? Spannende beslissing! Wij helpen je graag bij de overstap van een vaste baan naar een zzp, freelance, interim of detachering opdracht!